| lau20 a întrebat:

Daca parbrizul masinii mele este fisurat RAR-ul sau politia ma pot sanctiona? Sau sa raman fara talon, placuta sau carnet?
Daca fac vreun control in trafic.
Unii mi-au zis ca nu au legatura, nu se iau de parbriz fisurat, dar nu stiu daca asta e asa, sau nu. Daca cineva are experienta, sau lucreaza la RAR/politie sa-mi spune. Mersi

4 răspunsuri:
| KSDT a răspuns:

Nu te va "fisura" vreun politist, atunci cand vei fi oprit pentru control de trafic.
Dar, spre binele tau, schimba parbrizul, pana nu ajunge sa cada pe tine in merswinking

| viorelmmv a răspuns:

Nu are nici o legatura, te afecteaza parbrizul spart in momentul cand faci Casco, acolo iti scade din valoare, in rest daca treci nobservat la casco ai posibilitate sa ti-l schimbe gratuitwinking

| ghostrider32 a răspuns:

Depinde cat de tare este spart, ca daca este tare te vor sanctiona pentru ca aivizibilitate redusa.

| lau20 explică (pentru ghostrider32):

E o fisura destul de mare de sus pana-n marginea parbrizului, insa nu ma deranjeaza deloc, nu-mi reduce vizibilitatea.
Oare atunci ma las in pace, sau ei stiu mai bine ca eu ca vizibilitatea este redusa? Oricum ei sunt mai isteti ca noi... Au intotdeauna dreptate.