| Wehrmacht a întrebat:

Am una de 50 Euro care este putin rupa in partea de sus.Nu rau, daca nu stai sa controlezi sunt mari sanse sa nu observi asta.Ruptura are jumatate de cm. Poate fi schimbata in RON? Scade valoarea? Interb asa...ca in Romania se poate intampla orice, cum ar fi sa mi se spuna ca nu mai valoreaza cat ar trebui sau ceva de genul asta si vreau sa stiu exact ce efect are chestia asta asupra bacnotei.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu ii scade valoarea. Mergi cu ea la banca, acolo sigur o schimba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti schimba la banca fara probleme

| d3javw a răspuns:

Daca nu iti accepta la vreo roge incearca la mai multe.

| y0nutz3ly a răspuns:

NU..are aceeasi valoare

| vlad255 a răspuns:

Nu! nu! scade valoarea si eu am bani rupti si pana acum nu s-a intamplat nimic.nu-ti fa griji. sper ca te-am ajutat
pahappy

| AngelAna1997 a răspuns:

Nu

| doareusitpu a răspuns:

Nu scade valoare, dar bineinteles ca se pote schimba in bani ca la schimbul valutar dac mergi cu o bacnota rupta tio schimba! sper ca tem ajutat:d