| dnsl a întrebat:

Am vandut un iphone pe okazii. Totul ok la el, iar baiatul cand l-a primit mi-a spus ca nu ii functioneaza microfonul si daca nu ii restituiez banii anunta politia. Are politia ce sa faca din moment ce eu i-am trimis telefonul si nu a fost o " teapa "? Plus de asta, e in partea opusa a tarii, de unde locuiesc eu

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti faca plangere penala pentru inselaciune dar este destul de greu de probat infractiunea. In acest caz nu politia ti-ar face ceva ci procurorul sau instanta de judecata.

| dnsl explică (pentru Ioandelasal):

Se ajunge asa de departe doar pentru un telefon? si de ce inselaciune, telefonul i-a fost trimis bun, nu stiu ce s-a intamplat de nu mai functioneaza microfonul

| Ioandelasal a răspuns (pentru dnsl):

N-am spus ca este sigur, am spus ca se poate. De altfel o sa fie cuvantul lui impotriva celui al tau, tu spui ca l-ai trimis bun, el spune ca l-a primit defect, nu se stie si nu se poate dovedi cine are dreptate.

| Wehrmacht a răspuns:

Sa zicem ca se duce la politie.Cum dovedeste ca microfonul era stricat?

| marinaa9 a răspuns:

Da se poate
si stiu cazuri in care cei care au cumparat le-au fost restituiti banii