| SingleForOne a întrebat:

Aproape toata lumea este revoltata fata de actiunile Rusiei.

Cum ar reactiona daca ar pierde, iar Ucraina ar invada Rusia, care este deja demoralizata, distrusa din interior?

Ar mai tine simpatie Rusiei, cum tin simpatie Ucrainei, sau ar urâ-o in continuare si va incuraja Ucraina sa invadeze in continuare?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai sa fim seriosi si sa nu facem SF, Ucraina n-o sa invadeze niciodata Rusia.

regis
| regis a răspuns:

1. Greu de crezut ca Rusia va pierde. De unde ai dedus ca Rusia este demoralizata si distrus din interior? Din 15 soldati capturati pe care i-ai vazut la TV plangand in fata camerei? Sa fim seriosi, Rusia are aproape un milion de militari si peste 2 milioane de rezerviști. Nici nu au miscat spre Ucraina grosul trupelor.
2. Ucraina ar invada Rusia - probabil nu ar reusi ultimul soldat ucrainian sa pășeasca in Rusia pana cand intreaga Ucraina ar fi un spatiu gol, nelocuilbil in următoarele secole. Invazia unui stat e una, autoapărarea e cu totul altceva.
3. Simpatia si antipatia oamenilor e greu de înțeles. Romania era nu de mult la tribunalul international cu Ucraina, iar acum toata lumea o simpatizeaza. Ba chiar s-a afisat steagul Ucrainei pe institutii publice, in diverse moduri. Oare ce s-ar întâmpla in conditii de pace, daca s-ar proiecta tricolorul nostru pe caredrala din Cernăuți, de exemplu?

| J0B0MAT a răspuns:

Rusia are o istorie întreagă de țară invadatoare. Ar merita cu vârf și îndesat să fie invadată.

| CostinAlamariu a răspuns:

Rusia este agresorul si nimeni nu o sa simpatizeze cu un agresor care si-o ia in bot. Dar asta e imposibil. Rusia va castiga inevitabil razboiul asta, din pacate.

| Eireann a răspuns:

Ucraina nu are interes sa invadeze Rusia. Daca invinge probabil o ceara Rusiei depagubiri de razboi.

| 1997onur a răspuns:

Nu stiu ce o sa se mai intample sau va urma dar putin nu trebuia sa faca una ca asta la acei oamenii nevinovati altceva nu mai am de spus.

Putin este un nenorocit de om.