| petru a întrebat:

Ar fi necesara o noua constitutie a Romaniei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pntru ca infractoru este protejat de politie

4 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ar fi necesar sa se respecte legile! Vechi, noi...nu conteaza..., sa se respecte!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu, nu ar fi necesara o noua Constitutie, legile ar trebui modificate sa nu mai existe tot felul de ''portite''! legile sunt elaborate in asa fel sa lase foarte multe ''portite'' pentru mafioti, puscariasi si hoti! in orice caz...sa le fie rusine!laughing

| Dara a răspuns:

Constitutie noua sau veche inseamna acelasi lucru: legi facute pentru a fi respectate de oamenii de rand, nu "rechinii" cei mari. Si-atunci, ma intreb, la ce bun o noua constitutie?

| viorel2c a răspuns:

Dar daca ar fi cine sa o faca? Eu tot nu pot sa inteleg de ce dupa 89 nu am copiat si noi ce e mai bun prin legile si constitutiile altor state? NU! Noi am vrut sa fim personalizati! Acum nu o s-o mai schimbe nimeni, poate vreun articol mic si ala cu referendum.Raspuns finalbig grina dar nu o sa se intample garantat