| AvalohAlyn a întrebat:

Ar trebui, ati vrea ca Republica Moldova sa se uneasca cu Romania si sa formeze Romania Mare? De ce?

Răspuns Câştigător
| alex0995 a răspuns:

Sunt moldovean si sunt de parere ca ar mai trebui sa mai treaca ceva timp ca sa se schimbe mentalitatea la noi. Dupa cum stiti a avut loc o spalare de creieri serioasa, eu as fi si cu ambele maini pentru unire ca sa ne scoateti din rahatul in care ne aflam acum si ca sa fim iar impreuna.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, inca avem destule probleme in Romania incat sa mai acaparam si problemele altei tari.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, am suferi o recesiune economica puternica si ne-am alege cu rebelii pro-rusi din Transnistria. Toata industria si productia Republicii Moldova si toate activitatile economice majore sunt in Transnistria, nu poti ''sa-i iei'' fara regiunea asta. E ca si cum ai incerca sa-ti iei nevasta fara soacra, nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.

| Mikoyan a răspuns:

Nu sunt pentru unionism, o astfel de actiune ar destabiliza major regiunea si cel mai probabil s-ar isca un razboi cu insurgenta in stil ucraina. Daca nu ar exista inca elementele din a 14-a armata ex-sovietica in transnistria n-ar fi nici o problema.

| Seevraj a răspuns:

Desigur. :]