| KateMiddleton a întrebat:

Ar trebui Republica Moldova sa se uneasca cu Romania? Ce sanse are dupa parerea voastra sa ajunga in Uniunea Europeana?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„Ar trebui Republica Moldova sa se uneasca cu Romania?" - Nu, sub nicio formă.
„Ce sanse are dupa parerea voastra sa ajunga in Uniunea Europeana?" - Nimic virgulă ceva. Mai multe șanse are Marocul să intre în UE decât Republica Sovietică Socialistă Moldova.

Până intră Moldova în UE, se desființează UE (sper că știi că Uniunea e în faliment și ar fi un real miracol să mai existe în 2026, nu?).

| Bogdan372 a răspuns:

Nu ar trebui sa uneasaca Romania cu moldova deoare toti moldoveni ar veni la noi in tara sa munceasca pentru mai putin decat muncim noi si in al 2 lea rand near afecta economia a tari romanesti ca iei sunt mai saraci decat noi

| lonely a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa se uneasca deoarece toti avem acelasi sange, toti suntem romani, chiar daca ne desparte o granita si o denumire politica. Impreuna, am putea trece peste toate greutatile formand ce a fost odata, Romania Mare!