| Emilullllllll a întrebat:

Are voie profesorul sa ne dea o hartie (nu mustrare scrisă) daca vorbim, pe care sa o semneze parintii, iar la 3 hartii primim un 4? De asemenea, la fel si cu temele, dar acolo inteleg intr-o oarecare masura. Este vreo lege care sustine sau nu sustine asa ceva? Doresc raspuns si la intrebarea daca are voie sa ne dea hartii si daca are voie sa ne dea nota 4 la 3 hartii din astea, indiferent daca e din cauza temei sau din cauza ca am vorbit. Profesorul e in stare sa ne dea hartia si daca cerem un pix prin clasa, ceea ce eu inteleg ca si cum isi bate joc de noi si nu stie sa mentina o clasa in liniste, ca orice alt profesor pe care il am la scoala, intr-un mod normal.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Am incercat sa raspund in mai multe feluri, dar nu reusesc, ca ma pufneste rasul. Probabil la fel vei reactiona si tu peste ani, daca iti vei aminti de intrebarea asta.

| sierra1 a răspuns:

"la 3 hartii primim un 4"

de curiozitate: la ce primiți patrul ăla?

| Emilullllllll explică (pentru sierra1):

De asta intreb, as vrea un raspuns sa vad daca macar e legal asa ceva

| sierra1 a răspuns (pentru Emilullllllll):

Emiluț mamă, incă odată: la ce (materie) vi se promite un patru?

| Emilullllllll explică (pentru sierra1):

Engleza

| sierra1 a răspuns:

Vă aburește să fiți și voi „cuminți". Atâta tot

| Emilullllllll explică (pentru sierra1):

Problema este ca deja a pus in aplicare asta unor copii

| sierra1 a răspuns (pentru Emilullllllll):

Sincer: NU cred