| anonim_4396 a întrebat:

Azi când treceam printre nişte blocuri, un grup de băieţei de 10-12 ani venea din direcţia opusă, iar unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân.Eu,nervoasă,mai ales că m-a şi lovit în piept când m-a apucat,i-am tras o palmă sănătoasă în secunda doi,iar el a picat cumva pe burtă. Imediat după,apare mumă-sa dintr-o scară de bloc şi se ia de mine.I-am explicat exact cum s-au petrecut lucrurile,dar nu prea i-a păsat de ce a făcut fiu-su,nu i s-a părut nu ştiu ce,a zis că "e doar un copil şi nu ştie ce face şi că ce minte am eu care sunt ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."
Apoi m-a ameninţat că îmi face plângere la poliţie.
Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta? Îmi poate face ceva poliţia?

122 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu poti sa ai probleme pentru atat, eu il pocneam mai tare! De ce n-a pus mana pe picior, de ce exact pe san?! Ai ma. Sa faca plangere la politie, eu chiar ii ziceam "ia fa ma plangere hai".
Maine poimaine imi da in cap ca nu stie? Ete na.

| Catrice a răspuns:

Puradei fara minte si cu hormoni mulți csfhee hee

| PainTech a răspuns:

Americanii numesc tipul ăsta de femeie nebună un "karen".

"Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta?"
Nu. Ăla mic a meritat-o.

"Îmi poate face ceva poliţia?"
Nu. Plângere la ce? Probabil nici nu îți știe numele.

De curiozitate : câți ani ai?

| AdorDresurile a răspuns:

Nu cred ca s-ar obosi politistii sa vina pentru asa ceva, ba din potriva, ti-ar da dreptate totala.
Tot felul de dubiosi pe pamantul asta...

| Nemessys a răspuns:

laughing sunt tare curios, dacă fii-su i ar *** o palma sau ar apuca o de sân sau de c*r, l ar ierta pentru ca,, este doar un copil "? laughing ma îndoiesc.

Fata iresponsabila. Nu o pot numi nici femeie și nici părintewinking Nu ar trebui sa o bagi în seama. Nu are nicio dovada ca ai făcut ceea ce ai făcut sau poți spune simplu ca a fost din greșeală. Oricum poți minți mult.

Îți reamintesc doar ca alea care au bătut acea fata din Tg Jiu și au luat doar 500 de lei amenda. Ție ce ți se poate întâmpla? Fix nimic happy stai liniștita.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Nu e prea greu să faci rău, mai ales dacă totul a fost (posibil) premeditat.
Data viitoare doar scuipă-l!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu ti se întâmplă nimic, mai ales daca nu iti stie numele de undeva, ca nu are pe numele cui sa faca plângere sau dacă nu a fost chemata politia pe moment sa iti ia datele.
Aia cu " e copil si nu stie ce face" e doar o scuză cretină ca sa il scape pe fiu-su de vină, in loc sa il pedepsească, o reacție normală era sa nu intervina, sa il lase sa se adune de pe jos sau să isi ceară ea scuze sau sa il puna pe el sa isi ceara scuze, chiar daca l-ai lovit.

| troleibuz a răspuns:

Nu cred ca are vreo dovada ca l-ai atins.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are ce sa iti faca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplauze! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Stăm în acelaşi cartier, ne ştim din vedere.De asta am puţine emoţii, ştie că sunt din zonă.
20.

| sierra1 a răspuns:

"ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."

domnia ta câți anișori are?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că ţi-ai găsit perechea. Dacă îi plac dressurile, sigur îi plac şi tocurile.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

20.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru cine?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, posibil să ai o problemă dacă mă-sa face ce-a zis. Ciudată povestea ta, oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ciudată? De ce e ciudată? N-ai mai auzit de astfel de întâmplări?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Chestia e că are martori, nu numai plozii ceilalţi, ci şi un vecin de acolo care a văzut tot...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Are martori.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți sa minți ca te a strâns tare și din cauza durerii ai vrut sa îl împingi și s-a ajuns la acel lucru. happy din,, greșeală " laughing

Repet, poți sta liniștita.

| GdX a răspuns:

Treuia sa il bati de fata cu ma-sa si sa suni la politie. Ii aplica o amenta de nu se vedea. Nu o sa ai nicio problema. Stai linistita.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti faca plangere penala pentru infractiunea de lovire sau alte violente, dar nu cred ca o sa-ti faca, mai ales ca nu stiu daca pot dovedi lovirea, daca tu nu o recunosti.
In orice caz este bine sa te stapanesti in astfel de cazuri, de ex. puteai doar sa-l impingi.

| Dismally a răspuns:

Foarte bine ai facut, nu conteaza ce varsta are, trebuie sa iti asumi ceea ce faci si sa suporti consecintele cand este cazul.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"băieţei de 10-12 ani. unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân"

așa, din senin, tocmai la tine! Nu e ciudat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu prea cred că părea că aş vrea numai să-l împing, dar poate scena aia arată aşa doar în mintea mea şi alţii ar crede varianta asta. laughing
Sper să nu fie probleme.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calma. La 10-12 ani vii cu scuze de-astea? Eu o bateam si pe ma-sa un pic. Ce vaca ordinara...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu ştiu, nu eram atentă la ei, doar i-am văzut când erau la câţiva metri buni în faţă, dar după eram cu ochii în telefon şi m-a luat pur şi simplu prin surprindere.

Nu e prima oară când păţesc de astea cu puradei, dar e prima oară când am troznit unul.Am prietene care au păţit şi ele faze de genul, tot cu de-ăştia mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine. happy Ai făcut exact ce trebuia facut.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce să zic, controlează-te in reacții

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,mersi,mersi.Mă gândeam că aplauzi plodul. laughing
Oricum, nu regret nimic din ce am făcut.