| Deadman113 a întrebat:

Buna, am de platit o amenda de circulație de 150 lei. Ideea e ca nu sunt vaccinat. Pot merge sa platesc amenda? Ca sa o platesc trebuie sa intru intr-o instituție de stat. Intr-o instituție trebuie certificat verde. O pot plati online dar e 35 lei taxa de procesare. Ma lamureste cineva. Incredibil cum stam cu digitalizarea.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mergi sa o platesti se va gasi o rezolvare. Macar ai incercat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti cu cardul pe ghiseul.ro si nu ai niciun comision

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștit! Îți trebuie, fie certificatul de vaccinare, fie ți se face un test rapid, acolo, la intrare.

Nu uita acasă, actul de identitate! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Feri5 a răspuns:

Îți faci un test PCR la o clinică, îți dă certificatul verde și pace!

Răspuns utilizator avertizat
| X2222 a răspuns:

Ca sa poti intra trebuie sa faci un test PCR. Cu rezultatul mergi acolo si iti vezi de treaba mai departe.