| pufulete2021 a întrebat:

Bună, am o întrebare, dacă fac înscrieri la avon cu plata la termen pe numele altora și le vine acasă de plată și produsele vin la mine, pățesc ceva?

5 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Esti nebun? Cum naiba sa nu patesti ceva din moment ce fraudezi comenzile?

| pufulete2021 explică:

E rost de pușcărie

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa ai dosar penal, cel putin pentru inselaciune si poti fi condamnat penal.

| pufulete2021 explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă îmi dau buletinul de buna voie pe Facebook, sau alți își mai afișează buletinul

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru pufulete2021):

Daca unii sunt naivi nu inseamna ca tu trebuie sa profiti si sa inseli pe altii.