| m1969 a întrebat:

am si eu o problema legata de legalizarea unei copii dupa o decizie judecatoreasca de divort a mamaei mele.
La momentul respectiv (1971) cand a fost pronuntat divortul procesul a fost judecat la Judecatoria sec 3, Buc.am fost la Arhiva Judecatoriei sec 3, dar nu am gasit dosarul acolo. Mi-a fost recomandat sa merg la Judecatoria sec 2 sau la Judecatoria Ilfovului. Mentionez ca la momentu divortului mama locuia in Com. Dobroiesti care din pacate nu stiu exact de cine apartine; de sec 2 sau de Jud Ilfov si daca apartine de Ilfov la care din arhivele Judecatoriilor trebuie sa ma adresez, la ce din Oras Cornetu sau la cea din Oras Buftea. Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Mihaela

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Localitatea Dobroiesti apartine de judecatoria Cornetu.