| Thoro a întrebat:

as putea sa fac permisul în Ungaria dacă eu am domiciliul în România? Menționez că tata este Maghiar si am si rude stabilite în Ungaria. nu am mai avut permis până acum și nu am nici antecedente. Dacă da care sunt cerințele? ( câte clase trebuie să am. Etc ) Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc legislatia maghiara dar nu cred ca este mult diferita fata de Romania.
S-ar putea sa fie cam aceleasi conditii, respectiv sa poti obtine permisul daca ai resedinta acolo si stai peste 6 luni acolo, asa cum este legislatia romana.
In orice caz tatal tau se poate interesa la politia rutiera de acolo sau sa caute pe internet legea maghiara privind obtinerea permisului de conducere, de altfel o poti cauta si tu.