| Aniana00 a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu, agentii de politie din cadrul SPCRPCIV care examineaza elevii în vederea obtinerii carnetului de conducere, au si alte atributii? Sau doar aceasta de examinator?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Politistii care te examineaza sunt in general politisti la circulatia rutiera, care supravegheaza traficul, care merg cu radarul pe teren si prind vitezomanii, care ies pe strada si actioneaza cand sunt certuri si batai, cand cineva este agresat, insultat samd.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa aiba si alte atributii daca examinarea nu le ocupa tot timpul de lucru.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Indrumarea circulatiei, insotire, etc. Pot face orice ce face un agent de la politie daca au timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au si multe alte atributii, ca asta nu-i munca lor principala, decat 5% poate.

| Aniana00 explică (pentru Violleta2022):

Cum ar fi? Exemple? daca se poate, as vrea sa stiu si nu gasesc aceste informatii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aniana00):

Politistii care te examineaza sunt in general politisti la circulatia rutiera, care supravegheaza traficul, care merg cu radarul pe teren si prind vitezomanii, care ies pe strada si actioneaza cand sunt certuri si batai, cand cineva este agresat, insultat samd.