| ioanab_4198 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa partajez aceasta informatie? Este vorba despre un prieten caruia i s-au incalcat grav drepturile de catre angajator http://ioanabarbu.com/......-partea-1/

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citit tot dar am vazut ceva ilegal:demisia este scrisa si data de angajat, nu de angajator.Este clar ca este ceva ilegal, dar nu cunosc C.M. incheiat intre parti.

| ioanab_4198 explică (pentru anonim_4396):

Sunt mai multe lucruri ilegale acolo, si contractul a fost incalcat de angajator, nu de angajat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ioanab_4198):

Asta am spus si eu, numai ca necunoscind prevederile C.M. incheiat intre parti, este greu sa te pronunti.