| salupa a întrebat:

Buna! Pentru cine si-a reinoit buletinul in ultimul timp. Este acceptata cartea funciara daca o iau online si o printez eu sau trebuie sa ma duc sa o iau fizic? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuie carte funciara. Doar actul de proprietate al imobilului impreuna cu titularul actului, daca nu esti tu proprietar. in rest actele necesare pentru depunerea actelor pentru o noua carte de identitate. E bine sa-ti faci o programare online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Actul de proprietate e suficient.

| Lioana a răspuns:

Ultima oara cand si-a facut buletin cineva din familie a fost in 2021 si nu am dus deloc extras. Am dus actul de dobandire al imobilului.

| UserRo10 a răspuns:

Doar daca stai la casa iei copie dupa cartea funciara. La apartament nu mai trebuie

| Cutezătorul4k a răspuns:

Cand am fost sa-mi fac buletinul am dus cartea funciară si era expirata cica…domnul de acolo mi-a zis ca e valabilă doar 30zile

| LifeLust a răspuns:

Trebuie extras nou funciar cu data trecuta, chiar de il ai pe cel vechi.

Daca zici ca ti l-a terminat deja poti sa il duci scos la imprimanta, si sa il ai si in format electronic pe telefon pentru orice eventualitate.

| LifeLust a răspuns:

E valabil doar 30 zile, si mie mi s-a spus.