| F6x5 a întrebat:

Bună seara, am examenul teoretic peste 2 zile si nu pot sa memorez nimic.
Am citit cartea, am facut tot mediul de învățare din drpciv si sc rutieră si tot degeba.
Daca are cineva o idee cum as putea invata într-un timp asa scurt va rog sa ma ajutați.
Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Jakye a răspuns:

Bună,

În primul rând nu trebuia să te înscrii la proba teoretică dacă nu te simți pregătit(ă).

În al doilea rând, repetiția este mama învățăturii. Ținând cont că examenul îl ai peste 2 zile, este destul timp să înveți. Mediul de învățare trebuie făcut o singură dată pentru a te familiariza cu toate întrebările. După, faci cele 45 de chestionare până ai 25-26 de puncte la fiecare. După ce termini cele 45 de chestionare cu 25-26 de puncte, faci chestionare generate aleatoriu (https://www.scoalarutiera.ro/genereaza-chestionar/2 ).

Este puțin din scurt, dar dacă chiar vrei să iei proba teoretică, o poți face.

Eu cel puțin, am făcut chestionare în timpul școlii de șoferi și am fost pregătit la proba practică.

Îți recomand ca în ziua examenului să nu mai faci chestionare deoarece din cauza emoțiilor ți se vor amesteca informațiile și nu vei mai ști răspunsul sigur.

Dacă vrei detalii despre cum se desfășoară proba practică poți să-mi dai mesaj în privat și o să-ți explic.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta amana examenul teoretic, pana esti pregatit, ca nu merita sa te duci nepregatit acolo, fiindca vei pica examenul.

| F6x5 explică (pentru Violleta2022):

Am urmat sfatul lui Jakey si am luat examenul din prima

| Violleta2022 a răspuns (pentru F6x5):

Felicitari si succes la traseu!

| Gabriel2424 a răspuns:

Faci odata mediul de învățare de pe scoala rutiera dupa chestionarele de acolo si la întrebarea pe care nu o știi te uiți la video-ul explicativ si îl vei lua fără probleme, eu așa am facut acum 1 an.