| andreiuts a întrebat:

Am o amenda veche de un an de zile si eu locuiesc cu parintii si pana acum nu o aparut la impozite nimic, si vreau sa stiu in cazul in care parintii mei vor sa vanda locuinta pot afla de amenda? Ca nu prea as vrea sa afle...

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Mie mi-a venit de plata de la autoritatea fiscala dupa 4 ani...Era o suma mica; atunci s-au trezit ei sa-mi trimita. Nu cred ca va fi problema la vanzarea locuintei. Uite, de exemplu, noi am cumparat o locuinta. Si acum mai primim prin posta datoria fostului proprietar al locuintei (nu cel de la care am cumparat, ci cel de dinaintea acestuia). Deci, locuinta s-a putut cumpara, chiar daca a existat candva pe traseul proprietarilor o datorie. Vezi, sunt cazuri si cazuri.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Amenda aceea nu se va pierde niciodata. O platesti si gata.

| andreiuts explică (pentru neutrino):

Eu vreau sa stiu daca au cum sa afle de ea, pot afla?

| ElenaSA a răspuns:

Daca tot te framanti atat pentru ea si nici nu vrei sa afle cineva despre ea, incearca sa o platesti si scapi de problema.

| andreiuts explică (pentru ElenaSA):

Ii 500 de lei parca laughing)) daca lucram poate o plateam, dar momentan sunt student...

| ElenaSA a răspuns (pentru andreiuts):

Iti poate veni acasa o hartie prin posta de la autoritatea fiscala.

| andreiuts explică (pentru ElenaSA):

Pana acum nu o venit nimic...eu vreau sa stiu daca au cum sa afle daca ii sa vanda locuinta sau daca nu

| ElenaSA a răspuns (pentru andreiuts):

Mie mi-a venit de plata de la autoritatea fiscala dupa 4 ani...Era o suma mica; atunci s-au trezit ei sa-mi trimita. Nu cred ca va fi problema la vanzarea locuintei. Uite, de exemplu, noi am cumparat o locuinta. Si acum mai primim prin posta datoria fostului proprietar al locuintei (nu cel de la care am cumparat, ci cel de dinaintea acestuia). Deci, locuinta s-a putut cumpara, chiar daca a existat candva pe traseul proprietarilor o datorie. Vezi, sunt cazuri si cazuri.