| Paun_Adelina_1998 a întrebat:

Bună seara.
Ieri am intrat pe OLX si m-a interesat să-mi promovez un anunț, am completat toate datele, iar la sfârsit mă întreabă "Apasă pentru finalizare" sau "Înapoi". M-am răzgândit si am apăsat "Înapoi" si mi-a aparut mesaj cu "Mulțumim comanda ta a fost finalizată cu succes".
Astăzi am primit de la ei un email cum că trebuie să plătesc 6€ in bancă in timp de 10 zile lucrătoare, dar eu nu am apăsat sa finalizez comanda si nici nu imi este promovat anunțul pe site. Cei de la OLX nu au un numar de telefon ca pe email nu cred ca o sa raspunda?
Dacă nu plătesc ce pot păți?
Mulțumesc frumos!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scrie-le aici:
http://ajutor.olx.ro/hc/ro/requests/new?ticket_form_id=101079
O problemă similară a mai întâmpinat-o cineva, însă persoana în cauză a plătit și OLX nu i-a promovat anunțul. Citește comentariile oamenilor:
https://www.facebook.com/OLXro/posts/1297623346932568

| xerxes1 a răspuns:

Daca nu platesti nu iti promoveaza anuntul.

| Paun_Adelina_1998 explică (pentru xerxes1):

Aa trebuie sa plătesc mai întâi si după imi promoveaza nu?

| xerxes1 a răspuns (pentru Paun_Adelina_1998):

Binenteles.

| Suki08 a răspuns:

Mai intai trebuie sa platesti

| Harabor_Dani_1998 a răspuns:

Pai fa un screen la anunț cum ca nu este promovat, și in cazul in care îți vine de plata ceva de la ei ia arați dovada.Nu am cum sa plătesc ceva ce nu este