| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, in dimenata 30.07 pe autostrada A2 am avut un accident la mai putin de 20 de km pana la Constanta, eram pe banda doi oprit cu avariile pornite pentru ca in fata noastra tocmai ce avusese loc un accident si un pustan a venit din spate cu un Cielo proiectindu-ma pe mine in parapet si ricosand in masina din fata! Tipului i sa deschis dosar pentru ca a u fost mai multe masini avariate in accident si pentru ca el insusi a fost luat la spital, eu aveam un Megane 2 coupe cabrio din 2009 pe langa faptul ca sunt convins ca in caz de mi se va da dauna totala pe masina si nu mi se va mai da bani cu care o cumparasem in Septembrie 2015 vreau sa stiu ca arunci cand voi fi sunat de politie si chemat sa asist la judecata daca pot sa cer vre-o dauna pentru ceva! Totusi o sa am o perioada destul de lunga care o sa stau fara masina! Momentan cei de la asigurari au trimis anexa 2 la districtul Branesti km 20 pentru confirmarea cazului!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vei fi despagubit complet de firma de asigurare, la care are soferul vinovat RCA, atunci mai poti cere in proces daune materiale si morale, daca te constitui parte civila.