Întrebare recomandată | MimiTheBlackCat a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii exacte referitoare la obtinerea unei autorizatii?
Am dori sa avem o masuta in strada, pietonal, alee etc (nu stim exact locatia). Pe masuta vom avea Biblii si probabil si brosuri pe care le vom imparti.
Poate cineva sa ma ajute cu lista actelor necesare, incepand de la 0? Mentionez ca nu am deloc cunostinte pe partea aceasta.
Unde trebuie sa merg sa obtin autorizatia si care ar fi costurile?
As aprecia sa primesc raspuns doar de la cei care chiar cunosc si vor sa ma ajute
Va multumesc frumos

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru materialele religioase trebuie sa ai autorizatie de la episcopie si apoi de la primaria localitatii. Nu stiu costurile, dar o sa le afli de la cele doua.

| MimiTheBlackCat explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos pentru raspuns.
In mare m-ar interesa pentru autorizatie, ce acte am nevoie si de unde le obtin.