| newaccountbye a întrebat:

Buna seara! Urmează sa plec în Spania cu mătușa mea si am buletin pentru ca am 15 ani. Eu ca sa plec, părinții îmi fac o procura cum ca îmi permit și însoțitoarea mea își va scoate cazier. Oare pot călători cu buletinul fără pașaport? Sau îmi trebuie pașaport?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Spania, fiind o tara din UE ca si Romania, se poate calatori si cu cartea de identitate, nu este nevoie de pasaport.

| umbrax a răspuns:

Daca aveai sub 14 ani atunci puteai sa mergi cu pasaportul... Acum poti calatorii cu buletinul

| daniela1107 a răspuns:

Poți