| BrIa_7731 a întrebat:

am o mica problema cu o amenda care am primit-o pentru rovinieta pe data de 25.03.2011... eu am vandut masina la inceputul lunii martie dar radierea de pe numele meu am facut-o pe 30 martie amenda este de 28 de euro nu are rost sa ii fac contestatie pentru doar atat vreau doar sa stiu daca este posibil sa se fie marit amenda in aceasta perioada... Multumesc mult

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda nu se mareste, este aceea care este inscrisa in actul de contraventie. Numai bine!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu conteaza cand ai facut radierea, conteaza data actului de vanzare-cumparare.Radierea se face in 30 de zile de la data vanzarii! Din data in care ai facut vanzarea masina nu-ti mai apartine.Asa ca mergi cu actul de vanzare la financiar si ai rezolvat problema.

| BrIa_7731 explică:

Imi cer scuze am gresit euhappy Amenda a fost luata in 1.11. 2010 dar mie acasa nu mia ajuns doar in 25.03. 2011 a venit un agent la domiciliul meu si mi-a lasat plicul ca nu eram acasa.

| BrIa_7731 explică:

Mulumesc mult Ioandelasal big grin de atat am avut nevoie