| anonim_4396 a întrebat:

Aseara eram cu prietenii intr-un club si stateam baricadati in masini pentru ca un grup mai mare vroiau sa ne altoiasca si am sunat la 112 ca sa chem politia. A trebuit sa-i povestesc ce se intampla femeii care a raspuns dupa care mi-a dat pe altcineva, a trebuit sa spun din nou povestea dupa care asta ma redirectionat la altcineva, asta ma intreba si el ce se intampla si m-am saturat sa le zic la fiecare povestea cand aia mai aveau putin si spargeau geamul si i-am zis celui din telefon,, da'va in *** ca pana veniti voi murim aici| Dupa care mi-a inchis si apoi m-a sunat de pe un nr de orange si m-am intrebat de ce il injur. Pot fi chemat la politie in zilele urmatoare si sa patesc ceva pentru treaba asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fii chemat, este ceva minor si de inteles, avand in vedere situatia. Totusi, puteai fi politicos, se pot spune lucruri foarte dure chiar folosind politetea. Numai bine!

7 răspunsuri:
| kidutzq a răspuns:

Prietene, nu e de vina aia de la dispecerat ca tu nu ai avut rabdare sa dai toate detaliile. asta este procedura pe care trebuie sa o urmezi cand suni la 112. prima data apelul este preluat de unitatea centrala de la Bucuresti. daca tu ii spui de comuna crucea din judetul vaslui normal ca aia nu stie unde vien asta. te mai intreaba si ce s, a intamplat ca sa stie unde sa te redirectioneze. apoi te trimite cu apelul la dispeceratul ipj vaslui care ala te va intreba din nou ce s, a intamplat, ca el saracu nu stie absolut nimic. asta e procedura, si cui nu-i convine nu are decat sa nu sune.
''stateati baricadati in masini''- mai oameni buni, ce dracu va credeti in razboiul din palestina? ce mai cautati acolo daca aia vroiau sa va bata? intotdeauna politia sau ambulanta e de vina, nu voi care stateati acolo. si banuiesc ca aia au vrut sa va bata pentru ca voi erati usi de biserica. hai sa fim un pic seriosi. daca ai abonament la telefon, cu siguranta iti va veni o amenda acasa. daca ai doar cartela, ai grija cine te va suna in zilele urmatoare si ce ii spui despre tine.

| Ramo80 a răspuns:

Nu te va chema la politie. Probabil s-au gandit ca a fost o gluma proasta si de aceea nu au mai trimis nici echipaj. Daca Doamne-fereste vi se mai intampla ceva, cand sunati, incercati sa fiti cat mai expliciti si sa povestiti scurt. Ei deja anunta echipajul cel mai apropiat cand inca li se spune despre ce e vb. Din pacate asa e procedura, si la ambulanta e la fel.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.nu vad de ce s fii vinovat.nu cred ca o sa patesti ceva. poate doar sa te intrebe ce s-a intamplat acolo...nu vad ceva grav

| ciprianb a răspuns:

Sunt curios ce s-a intamplat in sfarsit?

| boogdan91 a răspuns (pentru ciprianb):

Nu puteam pleca de acolo pentru ca aia stateau si ei in masini gata sa vina dupa noi sa se bage in fata. Pana la urma si-a facut soferul curaj a plecat cu viteza de pe loc, a mers cu 200-220 la ora si nu s-au putut tine dupa noi. Eram intr-un alfa romeo 159. Politia nu a aparut.

| ciprianb a răspuns:

Trist ca se intampla asa ceva.De asta e bine sa ai rude in politie.