| Prici a întrebat:

Buna TPU

Daca mi-am facut poza langa o casa a unei persoane normale iar casa se vede in spatele meu (adica eu stau sprijinit cu spatele de perete), iar acea persoana vede poza aceea pusa de mine pe facebook ar avea dreptul de a ma da in judecata pentru ca apare casa lui in poza mea?

Ma scuzati pentru intrebarea ciudata dar asa mi s-a intamplat azi

Răspuns Câştigător
| quintron a răspuns:

Nu poate sa iti faca nimic atat timp cat nu promovezi acel produs! EX: sa zici ca e casa ta...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o posibilitate legala sa te oblige la ceva, chiar daca te-ar da in judecata, desi cred ca nu o va face. Numai bine!

| bigstefan a răspuns:

Daca se vede doar peretele nu e nimic sa nu se vada toata casa adica ceva de genu cum ai face o poza cu o masina stand cu cotu pe plafon, in acest caz roaga-te ca acel om sa fie de treaba ca daca e "uracios" te poate tara ceva prin tribunal