| PinkHD3 a întrebat:

Deci..peste 3 zile am sala pentru permis cat "B".
Si nu sunt sigur de pe ce site sa fac chestionare asa ca fac si de pe drpciv si scoala rutiera.
Dar am observat ceva, de pe drpciv majoritatea intrebarilor se repeta in fiecare chestionare si am o dilema ca din 1000 de intrebari sa imi pice tot cate 5-6 din chestionarul trecut.
Si de pe scoala rutiera am observat ca sunt mai multe intrebari care se repeta doar ca spuse in alt mod. Si nu stiu pe care site sa ma axez pentru a face chestionare.
Care e mai ok? drpciv sau scoala rutiera?

Răspuns Câştigător
| Alllinna123 a răspuns:

DRPCIV clar. Faci acele chestionare contra-cost? De pe orice site ai face, la examen întrebările nu vor fi la fel, ci vor fi ușor modificate însă ideea principala nu se schimbă. Daca acasă faci minim 24 p constant zic sa nu te stresezi?

| PinkHD3 explică (pentru Alllinna123):

Chestia e ca eu mi-am dat seama ca faceam de pe un site e-drpciv si de pe site-ul official, acum e alta treaba big grin

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Drpciv.ro este site-ul oficial al Directiei de permise, asa ca la examinare vei primi intrebari de acolo.

| PinkHD3 explică (pentru Ioandelasal):

Pai da dar nu stiu ce sa spun..pentru ca intrebarile se cam repeta in fiecare chestionar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ambele site-uri sunt toate intrebarile oficiale, adica 1183.
Pe scoala rutiera ai si explicatii video la sectiunea 'mediu de invatare' deci e mai bun.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Eu iti recomand scoalarutiera.ro, am facut mediul de învățare de 2 ori si acel set de intrebari, plus ca pe scoalarutiera.ro ai explicație video+audio, cu ajutorul acelui site am reușit sa iau sala happy multa bafta si tie la salawinking

| crTy a răspuns:

Eu stiu ca scoala rutieră este mult mai recomandată decât drpciv de la instructor. plus ca are si explicația video daca cea scrisă nu ti se pare suficientă pentru a înțelege. Și este mult mai bine organizat (cel putin pentru mine)

| PinkHD3 explică (pentru crTy):

Asta mi-a recomandat si mie dar de la un timp am observat ca multe intrebari se repeta doar ca formulate alt cumva si asta te deruteaza

| crTy a răspuns (pentru PinkHD3):

Pe amândouă site.uri se repetă. Și sinceră să fiu optez pentru modificarea formei întrebării pentru a avea certitudinea că intelegi raspunsul, nu memorat/învățat. Scoala rutieră are uppgradate mai multe modificări ale intrebarilor decât drpciv. De pe el invat

| crTy a răspuns (pentru PinkHD3):

Cu drpciv am început, apoi m-am mutat pe scoala rutieră.
Pentru a-ti face o idee parcursesem cam 30% din drpciv

| PinkHD3 explică (pentru crTy):

Chestia e ca am facut o confuzie si faceam de pe un alt site numite e-drpciv si dupa am vazut ca de pe siteul oficial drpciv e calumea treaba doar ca e naspa ca nu iti arata raspunsurile gresite