| Rebbbeca a întrebat:

Ma mut la alta scoala si vreau sa stiu ce acte trebuie sa mai duc.Am facut transferul, dar dosarul va fi trimis de fosta mea scoala? Precizez ca aceasta se desfinteaza si se muta in alta parte.Eu trebuie sa duc la scoala mea noua fisa medicala? Multumesc si dau funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie trimis, mai ales ca scoala se desfiinteaza. Ca sa fii sigura du-te si cere foaia matricola si mai duci copii de pe certificatul de nastere si cartea de identitate(daca ai peste 14 ani). Numai bine!

| Rebbbeca explică (pentru Ioandelasal):

Ar trebuii sa cer si fisa medicala? Directoarea de abia mi-a dat aporb la transfer, foarte, foarte greu...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Rebbbeca):

Daca ai la vechea scoala si fisa medicala atunci o ceri si pe aceasta.