| Syrten a întrebat:

Pot semna o cerere online?
Dacă da, cum fac acest lucru?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este la stat trebuie sa ai drept de semnatura digitala. Daca este in relatia cu persoane fizice sau juridice particulare, poti sa semnezi actul si sa-l trimiti scanat, fotografiat, daca ei accep[ta asta. La stat este ilegal.

| Syrten explică (pentru Salontanul):

Vreau sa trimit o cerere la Digi, pot face asta daca semnez online?

| Salontanul a răspuns (pentru Syrten):

E ok. O poti face. Oricum, ulterior te vor contacta ei, pe numarul de telefon declarat, daca esti titularul de contract.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Syrten):

Poti face din contul de digi

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Adobe fill&sign. Iti faci cont, urci fisierul si semnezi, il descarci si-l trimiti cui vrei.

| Syrten explică (pentru LPCTSTR):

Si nu e vreo problema? Adica nu e ilegal sau ceva?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Syrten):

Este un site gratuit, ce sa fie ilegal?