| fearlessss a întrebat:

Poti da la Academia de politie daca ai avut dosar penal cand erai minor? (15-16 ani sa zicem)(e o intrebare mai mult din curiozitate) Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Chocobunny a răspuns:

Mai intai trebuie sa te asiguri daca era dosar penal, pentru ca ar putea la fel de bine sa fie doar un incident adaugat la cazierul tau. Daca ai fost implicat intr-o bataie, sa zicem, nu ti se face dosar penal pentru atata lucru, dar daca ai facut ceva mai grav.......posibil.Sa dai la academie ai putea sa incerci dar nu stiu daca o sa intri.Ti se cere o copie a cazierului sau ceva de genul si trebuie sa fie curat.Dosarul penal e mai grav, desi eu ma indoiesc ca este vorba de dosar penal avand in vedere ca aveai 16 ani, doar daca ai facut ceva grav tare. Oricum, daca vrei sa incerci eu iti doresc mult noroc!

| fearlessss explică (pentru Chocobunny):

Mersi.Nu am dosar penal dar am vrut sa stiu pentru ca am citit la o intrebare mai demult ca daca faci ceva cand esti minor, la 18 ani iti dispare din cazier.Ma rog.Mersi de ajutorhappy

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti merge doar daca ai fost condamnat penal.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Daca esti condamnat penal nu mai poti candida si nici pe timpul cat esti in cursul cercetarii penale sau judecatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Vad ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi, ti-am raspuns foarte clar.
Daca nu esti condamnat penal definitiv atunci n-ai cazier judiciar si poti candida, bineinteles daca indeplinesti toate criteriile.

| vangaelis a răspuns:

Esti sigur de dosar penal? ce ai facut ca sa ai dosar penal?

| fearlessss explică (pentru vangaelis):

Nu am dosar penal.Am intrebat ca sa stiu pe viitor.