| AiEnmaa a întrebat:

Buna TPU! Recent mi-am schimbat buletinul in urma cununiei civile, trecand la domiciliul sotului. Cand am ridicat buletinul am observat ca in loc de numarul 8 la apartament, este trecut numarul 9. Ca sa se poata face modificarea cu adresa corecta trebuie sa trec iar prin tot procesul de schimbare al buletinului? Si cand completez fisa, la motiv schimbare act de identitate trec ca mi-au gresit ei adresa? Din pacate doar acasa am observat greseala si nu am apucat sa spun nimanui de la evidenta populatiei. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mergi la SPCLEP care ti-a eliberat CI si soliciti modificarea sau eliberarea unei noi CI.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

"Total idiots at work."
Din nefericire trebuie sa treci prin tot procesul de schimbare.

| Celcestietot a răspuns:

Se pare ca stii deja ce ai de facut.

| mi25 a răspuns:

Nu mai trebuie sa treci prin tot procesul, daca cererea a fost completata corect. Predai CI, primesti o dovada, faci o poza si gata. O sa primesti - cand spun ei - o noua CI.