| T3qUyLa a întrebat:

voi ce parere aveti despre tara in care traim? Parerea mea e ca suntem mult sub nivelul celorlalte tari din orice punct de vedere.Multa nedreptate, multa minciuna, oameni rai, care ar face totul doar pentru ei si carora nu le pasa nici macar unpic de cei din jur.Eu nu am avut ocazia sa merg in alta tara sa vad cum e, dar din spusele altora si din ce am vazut pe la TV sau mai stiu eu ce, se traieste mult mai bine, oamenii sunt mult mai civilizati etc. As vrea sa vad ce parere au si altii happy MS

4 răspunsuri:
| IoanaMra a răspuns:

Bine zis,asta e parerea ta, si a multora! Fa tu comparatie cu tarile in care copii sunt lasati sa moara. Chiar am primit un mass cu un link in care atara cata indiferenta este in China, unde o fetita de 2 ani a fost calcata de 2 masini succesiv,si nimeni nu s-a deranjat sa sune la ambulanta sau macar sa vada ce s-a intamplat! Deci alea sunt tari josnice,mai ales tarile suprapopulate, unde daca moare un copil nu se intampla nimic, peste o ora doua se naste altu la 3 strazi departare! Nedreptate este,rautate,invidie,ura,crime,furturi,violuri etc sunt in orice tara, si iti zic eu ca nu suntem, te citez "[...] mult sub nivelul celorlalte tari din orice punct de vedere [...]", doar pentru faptul ca in Romania mai exista respect cat de cat si daca te loveste masina (doamne fereste) de bine de rau cineva suna la salvare!winking Parerea mea e ca nu traim intr'o tara atat de rea. tongue

| Raducu1 a răspuns:

Daca asa a fost sa fie si daca asa suntem noi, asta e, asa ne trebuie.Totul a inceput de cand au venit mafiotii de Basescu si gasca la conducere,care nu fac nimic si in tara asta au venit sute de mii de drogati,de hoti,de beati,de criminali,de infractori,de handicapati,de necunoscatori ai bunului simt, iar lista poate continua la nesfarsit. Daca nu vom schimba nimic, asa vom ramane.

| pisoiul007 a răspuns:

Mai parerea e una singura si va ramane neschimbata daca nici in tara nu se va schimba nimic...adica: " cea mai groaznica tara...totul este permis,nimeni nu este pedepsit, cocalari manelisti cu sabii pe la coltu' strazii, fete innebnite dupa narcis ianau ala gay de la rromii au talent etc. da-o-n masa de tara!" asta e parerea mea! bine si multe altele dar mi-e lene sa scriuwinking

| T3qUyLa explică:

@ IoanaMra

Da se mai intmpla si in celelalte tari nu zic ca nu,dar sa fim seriosi nu putem compara China cu Romania,si sa stii ca nici la noi nu iti da nimeni o mana de ajutor cand ai nevoie, in exemplul pe care l-ai dat tu a fost ceva urat din partea acelor oameni, care poate erau romani mai stii?laughing unde scrie ca erau chinezi sau mai stiu eu ce?happy