| LunaPlinaW a întrebat:

Buna!
Unui prieten i-a fost furat un laptop in timp ce l-a lasat nesupravegheat la o cafenea. A spus ca era o camera de supraveghere care filma masa lui.
Intrebarea este: cum intram in posesia filmarii?
Facem rost de ea (daca este posibil) si mergem la politie, sau doar politia este in masura sa ceara filmarea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prietenul tau sa depuna plangere penala pentru furt si politia va solicita filmarea.

| LunaPlinaW explică (pentru Ioandelasal):

Si in cazul asta, plangerea trebuie sa fie neaparat in limba romana sau poate sa fie si in engleza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LunaPlinaW):

Șters că s-a citit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LunaPlinaW):

Sters că s-a citit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru LunaPlinaW):

In Romania plangerea trebuie facuta, de regula, in limba romana.
Strainul care nu cunoaste limba romana o poate face si in limba sa, in alta limba cunoscuta (poate fi si engleza) sau printr-un traducator.

| LunaPlinaW explică (pentru Ioandelasal):

Ioandelasal mersi mult! zi faina!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Șters că a citit cine a pus întrebarea.