| Mihaella_Laura_1997 a întrebat:

Vreau sa fac o comanda de pe un site din Spania, dar imi spune ca trebuie sa depun banii in contul lor bancar pentru a putea efectua tranzactia. Ce ziceti? Cum trebuie sa procedez? Mi-au mai dat si un ordin care nu iteleg ce trebuie sa fac cu el. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inteleg spaniola te ajut prin skype sau Facebook? plata daca o poti face prin paypal mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, trebuie sa faci exact ce ti-au spui ei, sa efectuezi tranzactia bancara ca sa platetsi comanda!
Daca nu stii cum sa faci, printezi comanda cu tot cu datele lor bancare, mergi la banca ta si le rogi pe oficiante sa te ajute sa faci transefrul bancar.

| Mihaella_Laura_1997 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca eu depun banii in contul lor, de unde pot stii ca voi primi coletul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaella_Laura_1997):

Este un risc pe care si-l asuma toti cumparatorii care fac cumparaturi online!
Occidentul face asta de cel putin 10 ani si in 99.99% sunt seriosi, mai ales cand platesti direct la companii.
Riscul apare doar la vazarile online, cu persoane fizice, care risca sa te traga in teapa, dar daca este un site de companie, nimeni nu risca reputatia unei firme.

| Gligore2000 a răspuns:

Cine nu risca nu castiga.
Ai vrea sa primesti pachetul ramburs eventual cu verificare?
Si daca nu-ti place sa-l returnezi?
Cumpara de pe Emag atunci.
Unii chiar traiesc din asta.
O tipa si-a comandat rochie de mireasa si dupa nunta a returnat-o patata de vin.
Atii cumpara electronice scumpe fac review pw YT si dup aceea il returneaza.
Altii nici nu se sinchisesc sa le ridice de la curier.