| Andrei1528 a întrebat:

Buna ziua!
Am cumparat recent o masina am toate actele in vederea transcrierii pe numele meu dar am o mica nelamurire!
Trebuie sa duc contractul de vanzare -cumparare primit de la vanzator la mine la Primaria din comuna de unde apartin mai exact( Iasi )dar problema e ca eu acum sunt in alt județ Dolj si am viza de flotant facuta aici in (Craiova ) pentru scoala de şoferi.
Intrebarea e :
Trebuie sa trec masina la taxe si impozite la Primaria la care apartin in buletin sau aici in Craiova unde am viza de flotant pe 6 luni?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa inregistrezi masina la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii de domiciliu din jud. Iasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Iasi.
Nu cred că poți înscrie mașină pe baza vizei de flotant

| CodrutElian1990 a răspuns:

Impozitele pe mijloacele mobile se platesc la primaria de domiciliu, nu la cea de resedinta (flotant). Rezulta ca si inscrierea se face tot la aceste primarii (de domiciliu).