Întrebare recomandată | AlexG98 a întrebat:

Buna ziua! Am fost in concediu crestere copil si am inceput sa merg la un nou loc de munca...stiu ca beneficiez de stimulentul de insertie, dar ce documente imi trebuie la dosar? Mentionez ca in concediu crestere copil nu am iesit de la un angajator, iar acum am inceput un nou contract de munca(adica nu mi-am reluat activitatea).
In legatura cu adeverinta tip completata de noul angajator... Am gasit un model pe net insa scrie in ce perioada am fost in ccc, iar noul angajator nu are de unde sa stie aceste detalii... exista altfel de adeverinta tip(pentru nou loc de munca, nu reluarea activitatii)?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Acolo unde ai depus initial dosarul pentru indeminazatie crestere copil tot acolo o sa/ti spuna ce ai de facut pentru celalalt dosar.

| readytofly a răspuns:

Raspunsul tau se afla la articolul 13 de pe acest link http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/124331