| MarinIoan75 a întrebat:

am o masina si am dato unuia care se ocupa de inmatriculari in Bulgaria mia adus masina si am constat ca este inmatriculata fals ce pot face in continuare? rog un raspuns cncret.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O rezolvare amiabila, respectiv sa-ti restituie banii dati sau sa-i faci plangere penala pentru inselaciune.
Masina sa o inmatriculezi la noi.

| MarinIoan75 explică (pentru Ioandelasal):

Da dar el zice ca nu are legatura ca doar nu a inmatriculato el.a fost doar intermediar si a lasat-o la bulgari sa se faca inmatricularea.ce sa fac pot sa ajung la cei din Bulgaria?

| Ioandelasal a răspuns (pentru MarinIoan75):

Asta tu stii mai bine. Asa cum ti-am spus preseaza-l pe cel care a dus masina, sa-ti spuna identitatea celui care a furnizat certificatul de inmatriculare si apoi poti face plangerea impotriva aceluia.