| Dragotaelena a întrebat:

Am și eu o întrebare, părinții mei au băgat divorț recent, eu sunt minoră și așa au trimis ancheta socială ca să vadă dacă sunt condiții unde locuiesc, la tată care au venit azi însă domnul care a venit a spus că mai trebuie să mai vină un avocat.
De ce? O fi ceva în neregulă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nimic ancheta sociala cu avocatul. De obicei avocatul celeilalte parti vrea sa vada si el conditiile, pentru a sti daca o sa conteste sau nu ancheta sociala.

| Dragotaelena explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos pentru răspuns
chiar mă îngrijorasem?

2 răspunsuri:
| M1989 a răspuns:

Buna. Cred ca in mare parte se va tine cont de parerea ta... exista posibilitatea sa fi chemata in istanta si sa fi intrebata cu care parinte vei alege sa ramai.