| Ionut_Alin_Neagu_1994 a întrebat:

Am si eu un bunic si are 63 ani si 4 luni si o vechime in munca de 25 ani si are grupa 2. Ar vrea sa iasa la pensie. Ma puteti ajuta sa imi spuneti daca intruneste conditiile de pensionare, fie ea si anticipata.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a lucrat in conditii deosebite de munca se poate pensiona deja, la limita de varsta, ar avea dreptul la o reducere de cca 5 ani la varsta (daca a lucrat totii anii in conditii deosebite). Daca a fost sau nu incadrat in aceste conditii si cati ani o poate vedea din inscrierile in carnetul de munca (pana la 31.12. 2010) si din adeverinta de la firma dupa aceasta data.
La Multi Ani!

| Ionut_Alin_Neagu_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult. La multi ani!

1 răspuns: