| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut mi-am facut dosar pentru scoala de soferi (oferita gratuit de catre liceul la care invat ), am facut ceva ore de conducere dar fiindca nu am implinit 18 ani nu am putut da sala.Problema e ca eu fac 18 ani pe 3 aprilie iar dosarul imi expira pe 25 mai, deci daca dau sala (si o iau) pe 3 aprilie nu sunt sigur ca o sa ma programeze pentru traseu inainte de 25 mai( colegi care au luat sala la inceputul lui decembrie i-a programat in februarie).
Intrebarea mea ar fi ce se intampla daca imi expira dosarul cu sala luata?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Daca iti expira dosarul, indiferent daca ai luat sala sau nu, trebuie sa refaci scoala de soferi. Esti sigur/a ca te-ai uitat bine la data expirarii? Nu de alta, dar avand in vedere ca nu ai 18 ani impliniti, ca in cazul asta nu o poti incepe decat cu maximum 3 luni inainte de majorat si ca dosarul expira intr-un an, n-ar trebui sa expire pe 25 mai...

| DIGIT4L a răspuns (pentru anamariarot):

Of, deci am sanse mari sa fac dosarul din nou degeaba sad.
PS: la liceu incepi scoala la o data stabilita de minister, nu conteaza ce varsta ai tongue

1 răspuns: