| andrei28743 a întrebat:

ce pot face cu un vecin care suna într-una la poliție sa ma reclama, ba ca e muzica prea tare, ba ca de ce blochez cu mașina calea de acces etc etc. Poliția locală de câte ori a venit nu a făcut nimic și ei cred ca domnul are probleme la cât ii suna.
Dacă iau legătura cu un avocat m-ar putea ajuta cumva? Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca asta faci, asta e. Pacat ca gentii de politie sunt de rahat! Pacat ca-i si el slab! Eu n-as suna la politie dar a doua oara n-ai mai parca pe calea de acces. Cat despre muzica, stiu ca accesoriile medicale nu merg fara curent. Pacat de faptul ca avem agenti de politie foarte slabi!
Daca nu are dreptate cauta-ti vecini ca martori si mergi la un avocat! Poate fi pedepsit cu, inclusiv, cerere de daune morale.

| darrio2007 a răspuns:

Si vecinul are cumva dreptate?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu mai da muzica tare si nu ii mai bloca calea de acces pentru inceput

| zilog a răspuns:

și pe mine ma stresa unul dar l-am scuipat direct în gât șî i-au trecut toate fițele figurile și aerele într-o singură secundă.
AȘA FRUMOS FĂRĂ SCANDAL FĂRĂ SĂ ÎNJUR...
Pe mine nu ma auzit nimeni făcând nici o gălăgie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui ca dupa o anumita ora sa dai muzica mai incet (gandeste-te ce ai fi facut tu daca erai in locul vecinului), sa nu mai blochezi calea de acces si incearca sa stai de vorba cu el sa rezolvati problema. Nu e ok nici ce face el, sa sune mereu la politie.

| AlinMrs a răspuns:

Si astea sunt lucruri descrise din perspectiva ta. Acum ar fi interesant sa putem vedea si cealalta parte a povestii. Sigur puteti ajunge la o intelegere atata timp cat sunteti rationali