| 22n a întrebat:

Buna ziua, daca am avut un accident si nu m-am prezentat in 24 ore la accidente ușoare deoarece a ramas sa ma vad maine cu celălalt conducator auto pentru a întocmi amiabila dar acesta nu a mai răspuns la telefon, ulterior prezentandu-ma in 72 ore si declarand accidentul este normal sa mi se ridice permisul pe 30 zile daca atunci pe moment am sunat la 112 si la inspectoratul de poliție județean? Ulterior mergand la inspectoratul judetean de politie si i-am informat despre accident? Dar nu si la accidente ușoare, abia dupa 72 ore am ajuns la accidente usoare si am declarat! Cei de la asigurări mi-au spus ca daca am sunat la 112 si i-am informat despre accident nu era normal sa mi se ridice permisul pe 30 zile

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune o plangere contraventionala si, daca situatia este cea prezentata de tine, vei castiga.
Sa nu depasesti 15 zile de la data procesului-verbal de contraventie.