| cosmin986522 a întrebat:

daca am terminat facultatea dar nu am licenta, secretariatul imi poate elibera o adeverinta pentru un proces de incetare a pensiei alimentare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca iti poate elibera adeverinta, bineinteles daca ai terminat facultatea in acest an.

| cosmin986522 explică (pentru Ioandelasal):

Am terminat-o anul trecut, dar nu am fost sa dau restantele, deci poate elibera adeverinta pe acei ani cat am fost acolo?

| Ioandelasal a răspuns (pentru cosmin986522):

Poate elibera o adeverinta ca ai urmat cursurile in perioada cat ai fost la cursuri.
De anul trecut nu mai beneficiezi legal de intretinere, asa ca nu vad ce te ajuta acea adeverinta intr-un proces de incetare a pensiei alimentare, banuiesc ca intentat de parintele care a platit pensia.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, inca esti student acolo pana iei licenta.