| Alexandru_Grama_1999 a întrebat:

daca vreau sa ies din tara cu ambii parinti imi mai trebuie pasaport, am 15 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de tara unde vreti sa mergeti. In tarile UE nu este nevoie de pasaport, este destul sa ai cartea de identitate, in celelalte tari ai nevoie de pasaport.
Cauta pe internet cu conditii de calatorie in. (scrii tara unde vrei sa mergi) si afli detaliile necesare.

| Alexandru_Grama_1999 explică (pentru Ioandelasal):

In Bulgaria nu trebuie asa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexandru_Grama_1999):

Bulgaria face parte din UE, asa ca poti merge cu cartea de identitate.