| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

De curând mi-a fost suspendat permisul de conducere pe 90 zile, m-a prins radarul in localitate cu 105 km/h.
Intrebarea mea este, în cat timp pot da testul pentru micșorarea zilelor? De la polițist am primit doar amenda si dovada pe 15 zile! Ce acte imi trebuie pentru micșorarea zilelor?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a se reduce suspendarea dreptului de a conduce trebuie sa sustii testul teoretic inainte de a expira 30 de zile de la inceputul perioadei de suspendare. Depui o cerere, te programezi si te prezinti la test.

| Felys a răspuns:

Dupa o luna dar zilele nu se micsoreaza ci se inpuțineaza

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti pericol public; sper sa nu mai recapeti permisul niciodata!

| Mirris a răspuns:

Ti s-e pare normal sa conduci cu 105km/h in localitati? Zii mersi ca nu ai facut accident si multumeste-te cu atat. Data viitoare fi mai atent, nu mai conduce haotic. Urasc vitezomanii si sper sa te gandesti de doua ori inainte de a face un lucru.