| xGamerZ212 a întrebat:

Buna ziua, in 2020 am primit pedeapsa 2 ani cu suspendare și 180 de ore de munca in folosul comunității, ideea e ca m-am lungit un pic și abia pe 15 Martie 2023 am terminat, pe 23 Martie va fi procesul, credeți ca se va revoca decizia de suspendare?
Acea fisă pe care o iau de la primărie după îndeplinirea muncii trebuie sa o duc undeva? Sau doar sa o am in instanța? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai indeplinit toate indatoririle dispuse de instanta atunci nu se va revoca suspendarea pedepsei, asa ca nu vei avea nici o problema.
Probleme poti avea doar daca nu le-ai indeplinit pe toate si atunci se va discuta de ce nu le-ai indeplinit si daca a fost reacredinta din partea ta suspendarea pedeapsei poate fi revocata.

Răspuns utilizator avertizat