| eliza7943 a întrebat:

In trecut am fost victima unei pornografii infantile.( am fost filmata de catre cineva cand faceam sex cu partenerul meu)

Procesul a fost incheiat de cate judecatoare. Acum intrebarea mea este daca peste ceva timp pot redeschide din nou dosarul.

(Inculpatii cred ca au primit doar munca in folosul comunitatii si nu au putut parasi tara.)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai atacat sentinta primei instante nu mai poti redeschide dosarul pentru aceeasi fapta, doar daca ar face o fapta noua, respectiv sa puna alte filmari.

| RAY a răspuns:

Si a publicat pe internet?

| RAY a răspuns:

Aia isi ispitesc pedeapsa, ce sa mai deschisi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedeapsa este de ras intr-adevar dar depinde daca au fost minori sau nu. Depinde de sentinta, daca a fost definitiva etc, dar eu cred ca poti sa ataci sentinta ca asa ar fi normal.

| eliza7943 explică (pentru anonim_4396):

Cel cu care s-a consumat actul avea 18 iar cine a filmat 17.
In momentul de fata au 20 si 19

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliza7943):

Din cate inteleg fostul ie mana in mana cu celatalt, deci el ca major a comis o violare de viata privata care se pedepseste cu inchisoare pana la 2 ani sau despagubiri. La celalat care a filmat nu stiu sigur, la 17 ani faptele facute cu intentie chiar daca esti minor se pedebsesc tot penal dar aici nu sunt cunoscator, depinde de legea din Romania.
Sunt curios, ai avut avocat sau nu? Daca nu ia-ti unul pentru ca trebuie macar inchisoare sau despagubiri sau amandoua dupa ce au facut. Bafta

| eliza7943 explică (pentru anonim_4396):

Da, am avut avocata mea.
Doamne ajuta, multumesc