| andrei8888p a întrebat:

Buna ziua, mi-am pierdut actul de identitate si am mers sa fac altul dar stiu ca se va schimba seria si numarul, nu imi afecteaza pasaportul si cardul bancar daca mi se schimba aceste date si le am pe vechiul buletin?

Răspuns Câştigător
| neprihanitul a răspuns:

Nu afecteaza in niciun fel pasaportul iar in cazul cardului bancar poti sa actualizezi datele foarte usor si scapi de problema numaidecat. Stiu ca poti face asta la ghiseul bancii ba chiar si in aplicatie daca ai.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti afecteaza nimic, de altfel numarul si seria cartii de identitate nu sunt trecute pe pasaport si nici pe cardul bancar.

| darrio2007 a răspuns:

Vei merge la banca si vei actualiza datele cu noul buletin. Ce nu intelegi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti afecteaza cu nimic niciuna din cele doua, insa la banca va trebui sa mergi sa iti actualizezi datele personale.

| Celcestietot a răspuns:

Nu te afecteaza.