| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Se pot asigura costurile sau deconta tratamentele/intervențiile medicale din asigurare pentru o persoana cu dizabilități? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Persoana cu dizabilitati va depune dosarul la casa de asigurari, in dosar trebuiesc referate ale medicilor specialisti si rapoarte medicale, iar in baza acestor acte va fi contactata persoana cu dizabilitati doar daca casa de asigurai îi aprobă dosarul si îiu va deconta suma ceruta, la casa de asigurari persoana va lasa copie a buletinului de identitate si un număr de telefon unde poate fi gasit, si ei îi vor da un numar de inregistrare si va astepta sa i sune de la casă pentru a merge sa i dea decizia.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, multa sanatate.

| Vasile2003 a răspuns:

Dacă are card de sanatate valabil cred ca le poate face în cadrul spitalului prin casa de asigurări