| TheDarkDragon a întrebat:

stie cineva in mare cam cat ar costa o traducere legalizata a unui cazier judiciar? Ma gandesc ca depinde de birou, dar as vrea sa stiu aproximativ cat ar putea sa coste.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula traducatorii solicita cca 50 de lei pe pagina. Trebuie sa stii ca dupa aceea este necesara legalizarea semnaturii traducatorului, la un notar public, care costa 30 lei plus TVA de 19%, in total cca 36 lei.

| Simpatic a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim. traducerile se fac la pagina si au un nr maxim de cuvinte ca sa ma pot duce cu o pagina cu font 2 si in realitate sa cuprind 8 pagini cu font 11 de ex.
cazierul are mai mult de 1 pagina? foarte mult nu poate costa parerea mea.

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Am uitat sa mentionez conteaza si limba in japoneza este una, in germana alta si in engleza mai ieftin decat cele 2.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu costa 50 lei pentru engleza, a scăzut mult prețul, găsești la 20-25 pagina.
Dacă vorbim de alte limbi da, chiar 50 lei.