| Alllinna123 a întrebat:

sunt angajata din 5 Decembrie. De la 1 Martie voi intra in concediu de risc maternal pe o perioada de 120 de zile. Venitul brut este de 2400 lei, Daca pana azi am incasat doar 2 salarii, cum calculez ce indemnizatie voi primi? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Suma indemnizatiei va fi de 75% din media salariilor pe cele 3 luni lucrate (decembrie 2018, ianuarie si februarie 2019).

| Rainbow757 a răspuns:

Https://m.spooker.ro/....../index.php cred ca acest link te va lamuri